dr hab. Tomasz Kownacki, prof. AE-H

Foto Tomasz Kownacki

Dr hab. Tomasz Kownacki, prof. AE-H – Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (1995) oraz Podyplomowego Studium Administrowania Funduszami Unijnymi w Szkole Głównej Handlowej (2008); Absolwent programu „The Tools of Marketing” w Instytucie Dziennikarstwa UW we współpracy z Canadian International Development Agency, George Brown College i Centennial College w Toronto (1995); Stypendysta programu Tempus na Universite Libre w Brukseli (1997), Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce (WDiNP UW 2003), doktor habilitowany nauk społecznych, w zakresie nauk o polityce (WDiNP UW 2014). Od 2019 pracownik naukowo – dydaktyczny i dziekan Wydziału Nauk Społecznych w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Wieloletni członek Zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Autor ponad 60 publikacji naukowych dotyczących Unii Europejskiej, współczesnych ruchów społecznych i bezpieczeństwa wewnętrznego. Zainteresowania naukowe: procesy integracyjne w Europie, system polityczny Unii Europejskiej, problemy demokracji i legitymizacji, współpraca międzynarodowa w sprawach bezpieczeństwa wewnętrznego, współczesne ruchy społeczne.